בניית אתרים נגישים

בניית אתרים נגישים

לאחרונה אושר החוק המחייב בעלי אתרים מסוימים להנגיש את האתר שלהם לבעלי מוגבלויות. אין מדובר רק בהנגשה מהבחינה הזו אלא גם הנגשה המסייעת לגולש הממוצע ליהנות מתכני האתר ביתר קלות וזאת על ידי תוסף הנגשה או בניית אתר שמראש מונגש היטב לקהל שלו, כך למשל: מותאם רספונסיבית, מעוצב בצורה נקיה ומסודרת, גודל כתב גדול יחסית ועוד.

מהו אתר נגיש?

על פי החוק לכל בעלי המוגבלויות יש זכויות שוות להשתתפות בכל תחומי החיים. כך למשל גם בעת גלישה באינטרנט ישנם פרטים מסוימים המשפיעים על נגישות האתר לאותם בעלי מוגבלויות. כך למשל ניווט קל מהיר ויעיל באתר. לעתים ניווט באמצעות פקודות המקלדת אם אין אפשרות להתנהלות עם העכבר, עיצוב האתר בצורה נוחה לעין שאינה מקשה על לקוי ראיה לגלוש בו וכן טקסט בולט ביחס לרקע. ישנם בעלי אתרים הלוקחים את הנגישות צעד קדימה ומוסיפים למשל כתוביות לסרטונים שלהם על מנת שאלה לקויי השמיעה יוכלו לקבל המסרים והמידע המחולקים בסרטון.

עלייה משמעותית בכמות הכניסות לאתר:

מלבד המחויבות החברתית הרי שישנם מחקרים המצביעים על עלייה משמעותית בכמות הכניסות לאתרים המשקיעים בהנגשתם לקהל. גם הגולש הממוצע נהנה מהאפשרויות השונות של הנגשת אתרים, כך למשל האפשרויות לשנות את בהירות הצבעים באתר, לשנות את גודל הטקסט בקלות יתרה והניווט הקל והמהירה בין העמודים והתפריטים באתר.

תוך כמה זמן חייבים להנגיש אתר קיים?

אם אתם מעוניינים להנגיש אתר קיים ולא לבנות אתר חדש ומונגש (שזו לא תמיד ההחלטה הכי נכונה כיוון שהנגשת אתר קיים עשויה כבר לעלות לכם יקר יותר מאשר בניית אתר חדש), הרי שתצטרכו להנגיש אתר קיים עד ה25 באוקטובר 2017. אתרים חדשים שייבנו ייצטרכו להיות כבר מוגשות באופן מיידי. לא רק אתרים מחויבים בהנגשה אלא גם אפליקציות, דפים ומסמכים שונים.

לסיכום; בניית אתרים מונגשים הנה שירות המוצע על ידי חברות בניית אתרים שונות. עבודה מקצועית צריכה להיעשות בכל הקשור להנגשת האתר, זאת על מנת לעמוד בחוק ובסעיפיו השונים. יש להיוועץ עם חברת בניית אתרים בנוגע להנגשת אתר קיים או בניית אתר חדש ומונגש.

 

צרו קשר עכשיו